fbpx
Fotografia w wakacje ?>

Fotografia w wakacje

Choć połowa wakacji już za nami, to nigdy nie jest za późno żeby dowiedzieć się czegoś nowego na temat robienia zdjęć znanych miejsc na całym świecie. W czasie wyjazdów (nie tylko tych wakacyjnych) chętniej niż zwykle sięgamy po nasze aparaty, głównie dlatego, że w końcu mamy na to czas. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie wszystkie obiekty fotografować można.

Każdy, kto kiedykolwiek odwiedził Paryż wie, że widok rozświetlonej Wieży Eiffla jest czymś niepowtarzalnym. Niewielu jednak wie, że wykonywanie zdjęć tego zjawiska jest zakazane. Wieżę fotografować można za dnia, natomiast zdjęcia nocne są zabronione chyba, że stanowi ona tylko część widoku, a nie stanowi centralnej części zdjęcia.

Podobne obostrzenia dotyczą fotografowanie najbardziej znanego diabelskiego młyna na świecie – London Eye. Obiekt został objęty zakazem robienia zdjęć, z wyjątkiem takich fotografii, na których stanowi część większej całości.

Zakazem fotografowania objęte są jednak nie tylko obiekty, ale także ludzie. Dla przykładu, nie należy fotografować osób modlących się, zwłaszcza wyznawców Islamu czy Hinduizmu. W Arabii Saudyjskiej obowiązuje też zakaz robienia zdjęć saudyjskim kobietom.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykule.

Jeśli chcesz przygotować się do wyjazdu także pod względem umiejętności wykonywania świetnych zdjęć nie czekaj – zapisz się jeszcze dziś na nasz kurs. Nigdy nie wiesz, kiedy trafi się ten idealny moment.


FotoSzkolenia.pl - kursy fotografii, warsztaty fotograficzne