fbpx
Nawyki to dobra rzecz ?>

Nawyki to dobra rzecz

Każdy fotograf, czy to początkujący, czy też z wieloletnim doświadczeniem, powinien mieć pewne fotograficzne nawyki, dzięki którym będzie szlifować swoje umiejętności.

Po pierwsze: zawsze powinien mieć przy sobie aparat, nigdy nie wiadomo przecież kiedy znajdzie się we właściwym miejscu o właściwym czasie i nie nadarzy się fantastyczna okazja do zrobienia dobrego zdjęcia. Nie zawsze musi to być ciężka lustrzanka, przecież zawsze można wykorzystać do tego celu telefon komórkowy, a następnie obrobić zdjęcia za pomocą ulubionych aplikacji, których obecnie jest mnóstwo do wyboru. Kolejnym nawykiem jest zapisywanie swoich pomysłów. Koncepcja na zdjęcie może przyjść w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego dobrze mieć przy sobie notatnik i długopis lub tworzyć notatki na telefonie, tablecie czy laptopie. Dzięki temu, gdy będzie czas na spokojne wykonanie kilku zdjęć, lista ciekawych i przemyślanych pomysłów będzie gotowa. Książki, strony internetowe czy blogi o tematyce fotograficznej to kopalnia wiedzy i interesujących zagadnień związanych z kompozycją, technikami, obróbką czy ze sprzętem. Warto więc zaglądać do nich jak najczęściej. Podczas przeglądania stron można także zapisywać sobie na dysku zdjęcia innych fotografów, które szczególnie zwróciły naszą uwagę oraz które nam się spodobały. Taka baza zdjęć będzie doskonałym źródłem inspiracji.
Jeśli Wasza przygoda z fotografią dopiero się zaczyna, chcecie nauczyć się podstaw i poznać jakie moce drzemią w Waszym aparacie, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zapisania się na kurs. Proponujemy zajęcia indywidualne oraz w kameralnych grupach. Kurs fotografii możecie zrealizować w wielu miastach, do wyboru m.in.: Bydgoszcz, Elbląg, Kalisz, Konin, Koszalin, Legnica, Leszno, Łomża, Olsztyn, Opole, Piotrków Trybunalski, Płock, Siedlce, Tarnów, Włocławek oraz Zielona Góra.


FotoSzkolenia.pl - kursy fotografii, warsztaty fotograficzne