fbpx
Studia fotograficzne ?>

Studia fotograficzne

Fotografia to Twoje hobby? Uwielbiasz robić zdjęcia, jesteś na bieżąco ze wszystkimi nowinkami fotograficznymi, wyczekujesz premier najnowszych sprzętów? Jeśli tak, to może czas pomyśleć o studiowaniu fotografii. Do wyboru są zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie. W przypadku rekrutacji na ten kierunek to nie matura jest najważniejsza. Bardziej liczą się umiejętności czy dotychczasowy dorobek. Przyszłego studenta czeka ocena teczki jego prac, a następnie egzamin wstępny/rozmowa kwalifikacyjna, mająca ocenić predyspozycje kandydata.

W ramach studiów przewidziane są zajęcia teoretyczne, podczas których uczniowie poznają m.in. historię i teorię fotografii, historię sztuki czy zagadnienia z prawa autorskiego. Obok teorii na studentów czekają także zajęcia praktyczne, bo praktyka na tym kierunku to podstawa. Fotografia studyjna, portretowa, reklamowa, foto-edytorstwo to tylko niektóre z przerabianych zagadnień.

A co po studiach? Absolwenci mogą założyć własną działalność, mogą też współpracować z agencjami reklamowymi, mediami, wydawnictwami, studiami graficznymi czy galeriami sztuki. Bez wątpienia dróg zawodowych jest wiele, a każda z nich prowadzi do ciekawej i pochłaniającej pracy.

Jeśli rozważacie podjęcie studiów na kierunku fotografia, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zapisania się na kurs. Bez podstaw trudno Wam bowiem będzie pokonać kandydatów, których przypada kilku na jedno miejsce. Pomożemy także przygotować teczkę twórczości własnej, niezbędną w procesie rekrutacji.

Fotografia znajduje się w ofercie takich uczelni jak Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (www.uap.edu.pl) –  Wydział Komunikacji Multimedialnej oraz Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi (www.filmschool.lodz.pl) – Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej.


FotoSzkolenia.pl - kursy fotografii, warsztaty fotograficzne